O firmie

 

 

Firma “DELTA-ZIEŃĆ” powstała w Czeladzi w lipcu 1986.

Od samego początku swojej działalności związani jesteśmy z usługami i produkcją

urządzeń na rzecz Przedsiębiorstwa PKP.

PRZEDSIĘBIORSTWO DELTA-ZIEŃĆ powstało z pasji do tworzenia i pracy, a rozwija się dzięki wszystkim ludziom, którzy ją tworzą.

Firma DELTA-ZIEŃĆ powstała w Czeladzi 1986 roku jako mały zakład rzemieślniczy, zatrudniający kilku pracowników i wykonujący prace na zlecenie PKP. Od tego czasu minęło wiele lat i w chwili obecnej firma w niczym nie przypomina tamtego malutkiego zakładu.

Doświadczenie zdobyte w ciągu 35 lat, kadra wykwalifikowanych pracowników oraz wprowadzenie najnowszych standardów zaowocowało osiągnięciem produkcji urządzeń najwyższej jakości .

W 1995 roku wprowadziliśmy na rynek innowacyjny Napęd Silnikowy ONS/WST do sterowania odłącznikami
i rozłącznikami sieci trakcyjnej. Po latach montażu przestarzałej konstrukcji obudowy napędów silnikowych, opracowałem i połączyłem niezawodną konstrukcję mechaniczną napędu z nowatorskim silnikiem indukcyjnym SIN 63 w jednolitej obudowie.

Kolejnym krokiem w naszej bogatej historii jest opracowanie i wprowadzenie na rynek PKP Systemu DELTA Zasilania i Sterowania Elektrycznego Ogrzewania Rozjazdów i Oświetlenia Terenów Kolejowych. Zdobyte duże doświadczenie praktyczne pomogło mi stworzyć rozdzielnie ZOR-ATG przejrzystej konstrukcji oraz Zestaw Transformatorów Separacyjnych ZTS niezwykle nowoczesny pod względem zastosowanych rozwiązań, ale przede wszystkim ułatwiający prace pod względem eksploatacyjnym oraz spełniający najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Jako pierwsi i jedyni wprowadziliśmy nowatorska zabudowę transformatorów w skrzyni, eliminując częste ich przegrzewanie i przepalanie się oraz praktycznie uniemożliwiając kradzież tych transformatorów ze skrzyni.

Wszystkie produkowane przez nas urządzenia wchodzące w skład Systemu DELTA są wykonane z najwyższej klasy podzespołów oraz dostępne w przystępnej cenie.

Kolejnym krokiem w kierunku nowoczesności i rozwoju było wprowadzenie do Systemu DELTA możliwość monitorowania pracy urządzeń poprzez stronę WWW.

Następnym etapem rozwoju Systemu DELTA było sprostanie oczekiwaniom rynku i opracowanie zdalnego bezprzewodowego sterowania Elektrycznym Ogrzewaniem Rozjazdów oraz Oświetleniem Terenów Kolejowych. Na dzień dzisiejszy System DELTA daje możliwość zdalnego bezprzewodowego sterowania z dowolnego miejsca, co w przypadkach likwidacji części infrastruktury kolejowej ułatwia eksploatacje, a co najważniejsze nie generuje dodatkowych kosztów w postaci układania kabli sterowniczych oraz przynosi wymierne korzyści ekonomiczne.

Wszystkie nasze produkty posiadają wymagane świadectwa i dopuszczenia do eksploatacji wydawane przez jednostki certyfikujące zaakceptowane przez PKP PLK S.A.

Niezmienne w firmie DELTA-ZIEŃĆ pozostały wartości, które tworzą wysoka jakość, rzetelność i uczciwość, szacunek dla ludzi, innowacyjność i nowoczesność we wszystkich działaniach. Dają nam pozycję bycia jednym z liderów na rynku w produkcji Napędów Silnikowych do Odłączników i Rozłączników sieci trakcyjnej jak i jednym z czołowych producentów Systemów Zasilania i Sterowania Elektrycznym Ogrzewaniem Rozjazdów
i Oświetleniem Terenów Kolejowych.